Producent

„Jedną z głównych przyczyn chorób na świecie jest pusty portfel. Jeżeli dajesz komuś szansę zarobienia na godne życie – to jest potężne lekarstwo!”

Rex Maughan-Chairman/CEO
Forever Living Products

Wizja i Biznes

Wszystkie marzenia mają swój początek…  Rex Maughan marzył o firmie, która dawałaby ludziom szanse na lepsze zdrowie i dostatek. Idea biznesowa jaką Rex Maughan zaproponował swojej najbliższej rodzinie i przyjaciołom jest prosta:

„Oferuj ludziom produkty zużywalne o których wiadomo, że wspierają dobre samopoczucie i zdrowie i rób to  w spersonalizowany sposób. Zamiast przeznaczać ogromne kwoty na reklamę  wynagradzaj wszystkich, którzy są gotowi dzielić się produktami z rodziną i przyjaciółmi…”

Rex Maughan do dziś dzieli się tą wizją z milionami ludzi na całym świecie.

Forever Living Products to:

– stały rozwój od ponad 38 lat, ogromne doświadczenie w branży wellness, produkcyjnej, dystrybucyjnej, marketingowej, szkoleniaowej
– obecność i stabilna pozycja na rynkach 160-iu krajów świata
– największy plantator aloesu na świecie oraz lider w wytwarzaniu i dystrybucji aloesowych produktów dla zdrowia i urody
– tysiące akrów własnych plantacji w USA, Meksyku i na Dominikanie
– ponad 10 mln dystrybutorów na całym świecie i jeszcze więcej konsumentów
– roczne obroty sięgające prawie 3 miliardów dolarów
oferta współpracy i możliwości zarobkowych dla każdej zainteresowanej osoby…dowiedz się więcej

Forever Living Products słynie z produktów najwyższej jakości, której gwarancją jest nadzór nad każdym ogniwem procesu produkcyjnego. Mądra strategia pionowej integracji procesu produkcjyjnego zapewnia niezależność i pełną kontrolę jakości na każdym etapie produkcji.

Firma posiada tysiące akrów naturalnych upraw Aloe Vera  na dziewiczych ziemiach Arizony w USA, Meksyku, Republice Dominikany, wysokiej klasy zakłady przetwórcze, flotę transportową i liczny wykwalifikowany personel. Produkt końcowy, to efekt bardzo starannego procesu technologicznego od rośliny do produktu.

– FLP produkuje swoje produkty z aloesu Barbadensis Miller, który jako jedyny wyróżnia się spośród 400 innych roślin tego gatunku wyjątkowymi właściwościami

– Do produkcji wykorzystywane są tylko dojrzałe rośliny ? kiedy sięgają apogeum swoich właściwości. Aloes ten hodowany jest, w najdogodniejszych warunkach klimatycznych, ekologicznych oraz geodezyjnych

– Firma nie wykorzystuje konserwantów do stabilizacji swoich produktów, tylko środki naturalne, na przykład Witaminę C z borówki górskiej

– Bezpieczne? wszystkie produkty na bazie aloesu są hypoalergiczne – nie wywołują uczuleń

– Najnowsze technologie (osiągnięcia naukowców, którzy pracują nad tworzeniem i badaniami produktów Forever Living zostały uhonorowane Nagrodą Nobla)

Roślina, Plantacje, Hodowla

Po 3 latach chodowli, dojrzały liść aloesu jest delikatnie, ręcznie odcinany u nasady. Aby roślina zachowała swoje naturalne własciwości musi być przetworzona wciągu kilku następnych godzin, dlatego zaraz po ścięciu jest transportowana do fabryki.

Płukanie, Segregacja

Liście aloesu podlegają wielokrotnemu płukaniu w zimnej wodzie pod wysokim ciśnieniem. Wszelkie pozostałości zanieczyszczeń są usuwane, liście są sprawdzane pod kątem ewentualnych uszkodzeń, a następnie filetowane.

Filetowanie, Stabilizacja, Badania

Opatentowany przez FLP system ekstrakcji miąższu oddziela czysty miąższ od zewnętrznej skórki liścia. Czysty miąższ gromadzony jest w nierdzewnych zbiornikach i natychmiast zostaje poddany stabilizacji, który chroni go prze utlenieniem i zachowuje naturalny potencjał rosliny.
Następnie poddawany jest badaniom laboratoryjnym w celu potwierdzenia jego czystości i konsystencji. Po zbadaniu i zaaprobowaniue miąższ jest transportowany do zakładu wytwórczego FLP, Aloe of America w Dallas w Teksasie, gdzie poddawany jest serii badań mikrobiologicznych i ilościowych.

Napełnianie, Kotrola Jakości

Po akceptacji miąższ przelewany jest do zbiorników formulacyjnych. Po zakończeniu komponowania produktów, opakowania są napełniane na zautomatyzowanej lini napełniającej. Podczas jednej zmiany w firmie napełnianych jest ponad 100 000 opakowań co daje ok. 3 baniaków Aloe Vera na sekundę.

Aby upewnić się co do jakości, technicy FLP sprawdzają opakowania podczas całego procesu napełniania, po którym zostaje nadrukowanie koderów, numeru serii oraz daty ważności.

Transport

Aloe Vera of America co miesiąc wysyła tysiące kontenerów. Firma jest jednym z najwiekszych eksporterów w południowych Stanach. Kontenery wysyłane są do ponad 100u krajów świata, dostarczając ludziom takim jak wy, to co jest jednym z najlepszych produktów zdrowotnych na świecie.

FOREVER LIVING PRODUCTS
ZDROWIE, URODA, BIZNES, STYL ŻYCIA